Pożegnanie Ewy

Kategoria: Stowarzyszenie
Poprawiono: czwartek, 02, styczeń 2020

Ewa Berger-JankwoskaPożegnaliśmy Ewę w piątek, 14-ego grudnia, hen za Warszawą, z dala od zgiełku miasta. To niewiarygodne jak mało miejsca potrzeba, by pochować kogoś wielkiego. Kiedy zaglądam do Wikipedii, mogę przeczytać o aktorskiej karierze Ewy Berger-Jankowskiej, ale nic o tym, że przez ponad 36 lat była Rebirtherem i niezwykłą osobą, która uczyła, jak iść przez życie świadomie i nie ustawać w rozwoju.

Ewa była Rebirtherem odkąd pojawił się on w Polsce na początku lat 80-tych, najpierw w Akademii Życia u Lucyny Winnickiej a potem w 1997 roku zawitała do nas i stała się jednym z najsilniejszych filarów Stowarzyszenia. Była Rebirtherem całą sobą, traktowała ten tytuł jak order a swoją pracę jak służbę, od której nie ma odwołania. Pracowała metodycznie, według opracowanego przez siebie programu i przez wszystkie te lata wiadomo było, że dopóki świat się nie zawalił a Ewa na nim jest, corocznie odbywają się trzystopniowe Kursy i w każdy poniedziałek można przyjść i oddychać do przedszkola w Warszawie, gdzie aktualnie prowadziła swoje zajęcia.

Czytaj więcej: Pożegnanie Ewy

Jak zostac rebirtherem Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich

Kategoria: Stowarzyszenie
Poprawiono: niedziela, 24, maj 2015

Rebirther jest osobą upoważnioną do prowadzenia sesji oddechowych z tytułu swojego doświadczenia i wiedzy o sobie.

Jego zadaniem jest nauczanie techniki oddechowej, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa podczas pierwszych rebirthingowych doświadczeń oraz wspieranie Oddychającego w docieraniu do prawdy i odkrywaniu zasięgu własnej odpowiedzialności.

Dlatego, aby zostać Rebirtherem trzeba działać w oparciu o głębokie pokłady zaufania, samemu być w kontakcie z prawdą o sobie w jej różnych aspektach i umieć ją wyrażać.
Metaforycznie rzecz ujmując, Rebirther przebył drogę przez pustynię własnej ignorancji i dotarł do wewnętrznego źródła miłości i akceptacji. Można go porównać do doświadczonego przewodnika, który poznał ten szlak tak dobrze, że może bezpiecznie przeprowadzić przez niego innych podróżnych.

Czytaj więcej: Jak zostac rebirtherem Stowarzyszenia Rebirtherów Polskich