DROGA SKUTECZNEJ ZMIANY

Kategoria: Wydarzenia Poprawiono: poniedziałek, 15, czerwiec 2020

DROGA SKUTECZNEJ ZMIANY
Jacek Borowicz, Kornelia Popek, Paweł Trzciński
27 lipca - 4 sierpnia 2020 w Czarnowie k. Kamiennej Góry
XXVII Wakacyjne Warsztaty z Akademią Życia

Wielką umiejętnością jest rozpoznawania tego, co w danym momencie życia jest dostępne do zmiany – i wielką przygodą jest świadome dokonywanie tej zmiany… Ważną umiejętnością jest jednak także rozpoznawanie i akceptowanie tego, czego tu i teraz nie możemy lub nie jesteśmy gotowi zmienić – po to by porzucając jałową walkę, przysłowiowe „walenie głową w mur”, skupić energię w tym obszarze życia, w którym dokonanie zmian jest dla nas dostępne.

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się postanowić, że dokonasz jakiejś istotnej i ważnej zmiany w swoim życiu. Czy zdarzyło się także czasem, że pomimo gorącego pragnienia i wielu wysiłków trudno było Ci realizować Twoje pomysły i plany? Czy poznałaś/poznałeś opór, zniechęcenie, auto-sabotaż, racjonalizowanie rezygnacji z działania? Jak sobie z tym poradzić? Jak działać skuteczniej, aby Twoje pomysły, marzenia, plany i decyzje stały się częścią Twojej rzeczywistości?

Już od 27 lat spotykamy się w okresie wakacyjnym, aby dzielić się swoimi doświadczeniami i doświadczać Nowego pracując w bezpiecznych, przyjaznych warunkach. Tak więc i w 2020 roku zapraszamy Ciebie na nasz kolejny 27-ty Wakacyjny Warsztat Akademii Życia, w trakcie którego:

 • będziesz miała/miał czas i przestrzeń, aby zająć się ważnymi dla Ciebie tematami życiowymi wykonując kilka istotnych kroków dla wprowadzenia pożądanych przez siebie zmian,
 • skorzystasz z wsparcia i doświadczenia kompetentnego i zaangażowanego zgranego zespołu wieloletnich trenerów rozwoju osobistego,
 • nawiążesz nowe relacje z ludźmi, którzy tak jak Ty zainteresowani są poprawą jakości swojego życia,
 • będziesz korzystać ze skutecznych metod i technik, które będą Ci pomagać w osiąganiu tego, czego pragniesz dla siebie

Poprzez różne formy pracy z ciałem i praktykę hatha yogi:

 • pogłębisz kontakt ze swym ciałem nawiązując tym samym bliższy kontakt ze wszystkimi swoimi emocjami, co pomoże Tobie m.in. w rozpoznawaniu twoich rzeczywistych potrzeb domagających się realizacji,
 • będziesz pełniej doświadczać życia, w całej gamie wrażeń, barw, dźwięków, smaków i zapachów, otwierając się na swobodny przepływ energii życiowej,
 • zrelaksujesz się, odpoczniesz i uwolnisz się od nagromadzonego stresu.

Poprzez pracę metodą ustawień systemowych i dialogu wewnętrznego - działając dzisiaj, tu i teraz, zmienisz postrzeganie siebie, swojej przeszłości i przyszłości - a dzięki temu:

 • krok po kroku, powoli i bezpiecznie zrobisz to, co dostępne i możliwe na dany moment by rozwiązać zakorzenione w przeszłości problemy ograniczające Twoją zdolność do wprowadzania pożądanych zmian,
 • zweryfikujesz swoje dotychczasowe motywacje i zrozumiesz swoje działania zakorzenione w historii twojej rodziny - poznając ich źródło zdobędziesz większą autonomię, możliwość wyboru tego, co dla Ciebie, w Twoim życiu jest ważne, karmiące, podtrzymujące i inspirujące,
 • poprzez akceptację i przyjęcie do serca swojej historii uzyskasz pełniejszy dostęp do ukrytych dotąd bogactw twego rodu – dostęp do zasobów, talentów, możliwości Twoich przodków, które są Twoim dziedzictwem.

Poprzez praktykę świadomego oddychania (rebirthing) i medytacji w ruchu skomunikujesz się ze swoją podświadomością, dzięki czemu:

 • uświadomisz sobie i rozluźnisz wewnętrzne konflikty wartości, zasad i celów życiowych blokujące Twoją drogę ku zmianie,
 • rozpoznasz i zintegrujesz rozmaite aspekty siebie, tak aby zgodnie współtworzyły Twoją rzeczywistość, w której będzie jeszcze więcej miejsca na nowe doświadczania, przygody i wyzwania.

Nasz ramowy program obejmuje całodniowe zajęcia rozwojowe. Składają się na niego: zajęcia poranne (ok. 1.5 godz. przed śniadaniem), poświęcone głównie pracy z ciałem (w szczególności hatha joga i ćwiczenia inspirowane metodą Feldenkreisa) oraz 2 bloki zajęć: przedobiednich i popołudniowych (ok. 4 godz. i ok. 3 godz.) obejmujące warsztaty grupowe, na których poprzez prace i ćwiczenia w grupie oraz pracę indywidualną możesz podejmować swoje osobiste, rozwojowe tematy.

Wieczory to czas swobodnego relaksu, w ramach którego będziemy oddawać się radosnej ekspresji na przykład poprzez taniec, słuchanie muzyki gongów i mis tybetańskich – ale też śpiewy czy też tradycyjne oglądanie spadających gwiazd. Będziemy praktykować doświadczanie szczęścia i lekkości poprzez śmiech i zabawę, ruch i taniec oraz kontakt z przyrodą relaksując się i zrzucając napięcia zgromadzone przez ostatnie tygodnie, miesiące, a może i lata.

WAŻNE – naszym celem jest stworzenie w trakcie pobytu środowiska wspierającego psychoedukację, rozwój osobisty i samodzielne doskonalenie uczestników. Nie zajmujemy się żadną formą leczenia stanów chorobowych, nie mamy również kompetencji w zakresie terapii uzależnień.

NASZA KADRA - metody, jakimi pracujemy są różne, ale zawsze inspirujące, ciekawe i ważne. Wierzymy przy tym, że to nie metody pomagają, ale ludzie - ci, którzy tę czy inną metodę proponują i stosują. Pracujemy ze sobą od dobrych kilkunastu lat - a znamy się niejednokrotnie dłużej. Jako zespół osiągnęliśmy coś, co możemy określić, jako współpraca w przepływie. Zapraszamy!

Jacek Borowicz - pedagog myślenia twórczego i trener w zakresie metod rozwoju osobistego, współtwórca i wieloletni (od 1989 r.) animator wrocławskiego Ośrodka Spotkań Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), praktyk NLP, na co dzień także nauczyciel akademicki oraz trener umiejętności społecznych przydatnych do funkcjonowania w biznesie. Metodę ustawień systemowych doskonali na szkoleniach i superwizjach prowadzonych przez Heiko Hinrichs’a z Bremy (o pracy J. Borowicza czytaj np. www.hellinger.com.pl/artyku-y). Inspiruje się także NLP, metodą Katy Byron i metodą Sedony. Jest także artystą - pieśniarzem grającym na gitarze i śpiewającym autorskie ballady.

Kornelia Popek - plastyczka, nauczycielka jogi , masażystka dźwiękiem. W 2006 roku założyła autorską Pracownię Jogi i Działań Twórczych w Rybniku. Jogę praktykuje od 1992 roku. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością ćwiczenia psychofizyczne oraz nauczycielem jogi w tradycji Sivanandy. Ukończyła studia na kierunku edukacja artystyczna w specjalności techniki malarskie i projektowanie witrażu. Plastyczne działania to malarstwo oraz fotografia. Pracą z dźwiękiem zajmuje się od 11 lat (w tym kurs masażu oraz gry na gongu u Don’a Conreaux). W zakres tego wchodzi indywidualny masaż, sesje relaksacyjne oraz udział w różnych projektach związanych z połączeniem dźwięku, ruchu czy tworzenia przestrzeni dźwiękowej do sesji malowania spontanicznego. Od 2017 roku wraz z Michaelem Jonesem ( muzykiem z Londynu) tworzy sesje relaksacji dźwiękowej pod nazwą „Muzyczna Przestrzeń Medytacji”. Współpracuje (od 2004) z wrocławską Akademią Życia na wakacyjnych warsztatach rozwojowych prowadząc zajęcia jogi, relaksacje dźwiękowe oraz ćwiczenia inspirowane neuroświadomą pracą z ciałem.

Paweł Trzciński - jest profesjonalistą IT i realizatorem dźwięku. Praktyk i certyfikowany trener rebirthingu (www.rebirthing.pl), od ponad 30 lat interesuje się eksploracją świadomości. Swoją wiedzę techniczną łączy z medytacyjnymi eksperymentami. Pracuje z realizacją nagrań muzycznych ułatwiających wchodzenie w stan alfa i theta z prowadzonymi słownie medytacjami eksplorującymi te stany umysłu. Eksperymentuje też z afirmacjami i indukcjami hipnotycznymi pozytywnych umiejętności przekazywanymi w stanie theta. Kilka lat temu opracował autorską metodę zmiany przekonań życiowych (ARLS - Advanced Reprograming Life Scripts) przy użyciu nagrań z dudnieniami różnicowymi. Od ponad 20 lat współpracownik wrocławskiej Akademii Życia (www.akademiazycia.pl), a od 16 lat członek profesjonalny Instytutu Monroe w USA (www.monroeinstitute.org).

OPŁATY:
1) całodzienne warsztaty rozwoju osobistego: 890 zł. RABAT 100 zł dla osób po raz kolejny uczestniczących w wakacjach z Akademią Życia.
2) zakwaterowanie i pełne wyżywienie wegetariańskie: 1200 zł (8 dni x 150 zł)
3) ubezpieczenie NW: 25 zł.

UWAGI:

 • warunkiem uczestniczenia jest dokonanie bezzwrotnej przedpłaty 700 zł. Reszta płatności za warsztat, należność za zakwaterowanie i wyżywienie oraz NW płatne gotówką pierwszego dnia zajęć,
 • ilość miejsc ograniczona,
 • pomagamy w transporcie - koordynujemy wolne miejsca w samochodach u zmotoryzowanych uczestników.

MIEJSCE: Monte Luna, Czarnów 29, 58-400 Pisarzowice k. Kamiennej Góry (dolnośląskie).

ZAPISY: Agnieszka Jurko, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 501 625 528

Pełna informacja:
https://www.agnieszkajurko.pl/akademia-zycia-menu/896-wakacje-akademia-zycia-2020.html